Skiedrą sudaro sausi lapai ir spygliai, kuriuos galima panaudoti ugniai įžiebti. Malkas sudaro mažesni medžio gabalai, pavyzdžiui, šakelės, padedančios kurstyti ugnį, ir didesni rąstai. Tačiau malkos retai kada būna tinkamo dydžio, kai jas randate. Štai kodėl malkų skaldyklė nusipelno vietos jūsų įrankių kolekcijoje. Malkų skaldyklės padeda suskaldyti didesnius malkų gabalus, kurie lengviau užsidegs ir ilgiau degs.

Kuo pranašus šis įrankis?

Profesionalios malkų skaldyklės – saugus, paprastas ir veiksmingas medienos skaldymo būdas. Šis įrankis pašalina iš jūsų dienotvarkės sunkų malkų ruošimo darbą, todėl galite šildyti namus be varginančio ir daug laiko reikalaujančio fizinio krūvio skaldant malkas kirviu. Jei reguliariai skaldote malkas, šis prietaisas jums yra būtinas.

Rankiniu būdu, skaldant rąstus kirviu, kyla nemažai pavojų, kuriems turite skirti nuolatinį dėmesį. Dar vienas skaldymo kirviu trūkumas – erzinanti problema, kai po smūgio tenka traukti kirvį iš medžio, jei nepavyksta jo suskaldyti iš pirmo karto. Taip gaištamas ir laikas, ir energija. Šiuolaikinės išmaniosios skaldyklės užtikrina, kad kiekvieną kartą pataikysite į tą patį medžio sąlyčio tašką, todėl jums neprireiks tiek fizinės jėgos ar ištvermės, kiek paprastai reikia skaldant kirviu.

malku skaldykles

5 tipai: rankinė, elektrinė, dujinė, prie traktoriaus, kinetinė

Medienos skaldyklės skiriasi pagal tai, kokią galią jos naudoja darbui atlikti. Elektrinis įrenginys turi būti įjungtas į elektros tinklą, dujinis veikia vartodamas benziną, o rankinis naudoja žmogaus jėgą. Be šių trijų tipų, yra ir prie traktoriaus tvirtinama versija. Ji montuojama prie traktoriaus prikabinimo sistemos ir veikia jo hidrauline sistema.

Rankinė skaldyklė. Naudotojas valdo rankinį medienos skaldymo įrenginį, paimdamas ilgas rankenas ir judindamas jas pirmyn ir atgal, kad rąstai būtų įstumti į pjovimo pleištą.

Elektrinė skaldyklė. Turi elektros variklį, kuris suka hidraulinį siurblį. Dauguma jų veikia 120 voltų kintamosios srovės maitinimo šaltiniu, tiekiamu laidu, įjungtu į įprastą elektros lizdą. Portale The Spruce teigiama, kad namams, kai rąstų skaldymo poreikiai yra mažesni ir retesni, elektrinė skaldyklė yra geriausia alternatyva, nes galite atsisakyti variklio bei dujų ir nesijaudindami jungtis tiesiai į sieninį elektros lizdą.

Dujinė skaldyklė. Siurbliui valdyti naudojamas dujinis variklis. Kaip ir bet kurį kitą dujomis varomą įrankį, jį reikia pripildyti tinkamu dujų ir alyvos deriniu, kaip rekomenduoja gamintojas.

Skaldyklė prie traktoriaus. Tokie modeliai skirti prijungti prie traktoriaus su atitinkamu prikabinimo įtaisu, naudojant traktoriaus hidraulinę sistemą.

Kinetinė skaldyklė. Kinetinis medienos skaldymo įrenginys yra vienintelis ne hidraulinis. Jame variklio kinetinė energija per smagračio sistemą paverčiama skaldymo jėga.

profesionalios malku skaldykles

Viskas apie hidraulines malkų skaldykles

Hidraulinės skaldyklės – tai paprastas hidraulinis įrenginys, kurio cilindras stumiamas slėgiu. Dujinis arba elektros variklis (arba sena gera rankos jėga, jei tai rankinis įrankis) tiekia energiją hidrauliniam siurbliui. Siurblys sukuria slėgį per hidraulinę alyvą. Traukiant skaldyklės svirtis, atidaromas vožtuvas, kuriuo suslėgta alyva stumia hidraulinį cilindrą ir skaldo rąstus.

Hidraulinės malkų skaldyklės gali būti 7 t ir kitų dydžių. Dauguma hidraulinių skaldyklių turi automatinį atleidimą, t. y. atleidus svirtis cilindras grįžta į pradinę padėtį. Tai – labai svarbi saugos funkcija. Portale Popular Science patariama, kad jeigu malkų skaldymas miške yra jūsų įprasta veikla, logiškas pasirinkimas būtų dujinė skaldyklė.

 

Akivaizdžiausias ir didžiausias hidraulinių mašinų privalumas tas, kad jos paprastai yra daug galingesnės ir gali skelti didesnius rąstus nei kinetinės. Hidraulinės sistemos lengviau įveikia suragėjusią medieną, o kietą medieną skaldo kur kas sklandžiau.

Didžiausias hidraulinių skaldyklių trūkumas yra tas, kad paprastai jų pradinės išlaidos yra didesnės nei kinetinių. Joms taip pat reikia daugiau priežiūros, kaip ir bet kuriai varikliu varomai mašinai. Kitas minusas yra tas, kad, palyginus su kinetiniais skaldymo įrenginiais, hidrauliniai dirba lėčiau. Kinetika yra pats greičiausias rąstų skaldymo būdas dabartinėje rinkoje. Kai kurios hidraulinės skaldyklės neturi vertikalios padėties, o tai gali būti kliūtis. Vertikali padėtis leidžia skelti daug didesnius rąstus nei naudojant tik horizontalias skaldymo mašinas.

savadarbes malku skaldykles

Kinetinių skaldyklių pliusai ir minusai

Kinetinės skaldyklės nėra tokios paplitusios kaip hidraulinės, tačiau pastaruoju metu jos pradeda populiarėti. Pagrindinė to priežastis – greitis. Nedaugelis žmonių nori valandų valandas praleisti dirbant su malkų skaldykle, o su kinetiniu įrenginiu to netenka patirti.

Nors ne visi hidrauliniai įrenginiai yra lėti, kai kurie užtrunka iki 30 sekundžių vienam ciklui, o tai yra daug, kai reikia suskaldyti šimtus rąstų. Su kinetine skaldykle vidutinė ciklo trukmė yra apie dvi sekundės, o su kai kuriais modeliais – net viena sekundė.

Šis greitis turi gana didelį trūkumą – dėl jo prarandama šiek tiek galios. Taigi, jei jums reikia skelti stambius gabalus, verta rinktis hidraulinę sistemą. Bet jei turite daug mažesnių ir minkštesnių malkų, rekomenduojama rinktis kinetinį renginį.

hidraulines malku skaldykles 7t

Savadarbės malkų skaldyklės

Tiesa ta, kad patyrę meistrai, turėdami specialią įrangą, gali patys susikonstruoti malkų skaldyklę. Dalinamės 3 žingsniais, kaip sukonstruoti malkų skaldyklę – kūgį.

1 žingsnis: rėmas

Konstrukcijos rėmui galite pasirinkti įvairius matmenis, pavyzdžiui, 60 mm x 60 mm x 2 mm kvadratinius vamzdžius. Rėmo matmenys galėtų būti 80 cm pločio, 106 cm ilgio ir 62 cm aukščio. Rėmui paruošti prireiks profesionalios pjovimo įrangos.   

Patogumui po rėmu padėkite ratukus, kad galėtumėte lengvai perkelti savo įrenginį. Atsižvelkite į ratukų aukštį – jis prisideda prie galutinio skaldyklės aukščio. Galutinis mašinos aukštis turėtų būti apie 80 cm, t. y. pakankamai aukštas, kad naudotojas galėtų užimti kuo ergonomiškesnę padėtį. Tai tinkamas aukštis, kad naudotojas jaustųsi patogiai ir dirbdamas nesusižeistų.

2 žingsnis: elektros variklis

Vėliau įdėkite mašinos elektros variklį. Naudodami skriemulius sumažinkite paskutinės ašies sukimąsi. Taip padidinsite šios ašies sukimo momentą, kad ji būtų pakankamai galinga ir galėtų suskaldyti reikalingus medienos gabalus. Iš viso patariama naudoti 4 skriemulius: vieną variklyje, du viduryje esančioje ašyje, skirtoje judesiui perduoti, ir vieną paskutinėje ašyje.

3 žingsnis: geležinė plokštė

Be pagrindo, į kurį dedama mediena, tam tikras geležinės plokštės gabalas trukdo medienai suktis. Be to, medienos sukimuisi taip pat trukdo po varžtu esanti vertikali juosta, kuri yra kirvio formos. Taigi, dirbant mašina medienos sukimąsi reikia sumažinti, nes kyla pavojus susižaloti rankas. Pasirūpinkite, kad priekinė sraigto dalis būtų 10 cm atstumu nuo geležinės plokštelės. Toks atstumas tarp jų skatina lengvesnį medienos skaldymą.

Apibendrinant, turbūt prireiks nemažai sukimo ir suvirinimo darbų, kad mašina veiktų puikiai. Šį konkretų pavyzdį taip pat būtų galima apdirbti naudojant vidaus degimo mašiną, taip ji būtų judri ir daug galingesnė. Tačiau dėl šio įrenginio formos jį geriau tinka naudoti buityje, nes naudojamas variklis yra mažiau triukšmingas ir nereikalauja degalų. Galiausiai variklis įjungiamas paspaudus mygtuką, be to, yra perkrovos sistema, jei variklis būtų perkrautas. Svarbu: nepamirškite įrengti ir apsaugos mygtuko!

Visas mūsų malkų skaldykles žiūrėkite čia.