Jei norite nepriekaištingai išklotų plytelių, vien patirties nepakaks. Labai svarbūs ir kiti aspektai: pagrindo paruošimas, plytelių kokybė, klijai bei tokie įrankių priedai kaip plytelių lyginimo sistemos. Tad į ką būtina atsižvelgti, renkantis plytelių lyginimo sistemas?

2 veikimo būdai

Plytelių išlyginimo sistemų veikimo būdas yra esminis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti. Yra daugybė skirtumų tarp spaustukų ir besisukančio dangtelio sistemos. Nors pastarajai įrengti reikia daugiau laiko, ją lengviau valdyti nei pirmąjį variantą. Automatiškai besisukančio dangtelio sistema yra palyginti lengvesnė pradedantiesiems ir apsaugo nuo per didelio varžtų priveržimo. Svarbu nepamiršti, kad T formos kaiščius vis tiek būtina nuolat stebėti, nes juos reikia nuimti prieš užtaisant skiediniu, kad plytelė nesusigadintų.

 • Naudojant šią sistemą, galima tiksliau atlikti spaudimą, todėl mažiau tikėtina, kad netyčia bus per daug priveržta;
 • T formos kaiščiai šiek tiek atlaidesni pradedantiesiems, tačiau juos nustatyti užtrunka ilgiau. Norint nuimti T formos kaiščius, prie darbo reikia grįžti po trijų ar keturių valandų, nes juos reikia nuimti, kol skiedinys visiškai nesukietėjo. Jei klijai susigers, T formos kaiščiai įstrigs, o siena ar grindys gali būti sugadintos.

Kita vertus, spaustukų sistema yra daug greitesnė. Kadangi pleištams įstatyti naudojamo spaudimo negalima kontroliuoti, jie dažnai įkišami per giliai, todėl plytelės atstatomos. Tačiau pleištų nereikia nuolat stebėti, o klijams susigulėjus juos galima labai patogiai išimti.

 • Greitesnė;
 • slėgio kontrolė nėra tokia tiksli; 
 • reikia būti atsargiems, kad pleištas nebūtų įkištas per toli. Jei taip atsitiks, plytelę reikės pakelti ir atstatyti iš naujo;
 • skirtumas yra ir tada, kai ateina laikas nuimti spaustukus. Sistemos, kuriose naudojami pleištai, yra sukurtos taip, kad jas galima nutraukti žemiau skiedinio linijos. Tai galima padaryti klijams susigulėjus. Taigi pleištai yra greiti, o juos sustingus galima palikti, kol bus patogu nuimti.

Rinkdamiesi sistemą pagal metodą, būkite atidūs, kai pamatysite terminą „T-Lock“. Jis kartais vartojamas antrojo tipo plytelių išlyginimo sistemai apibūdinti, tačiau tai taip pat yra pirmaujančio pirmojo tipo sistemos gamintojo pavadinimas.

plyteliu lyginimo sistema kaina

Skiedinio ir plytelių storis

Naudojant spaustukų sistemas, spaustukai gali būti skirtingo storio. Jie gali atlikti dvigubą plytelių lyginimo ir tarpiklio funkciją, nors tai nėra būtina. Labiausiai paplitę yra ⅛ colio dydžio spaustukai, tačiau, jei norite didesnio tarpo ir storesnės skiedinio linijos, yra atskirų tarpiklių. Tai gali būti pigesnis variantas nei pirkti skirtingus spaustukus.

Spaustukų tarpas pleištui įstatyti apibrėžia didžiausią plytelių storį, kurį galima pritaikyti, o dydžiai dažnai nurodomi metriniais vienetais. Paprastai jie būna nuo 3 milimetrų (apie ⅛ colio) iki 12 milimetrų (apie ½ colio).

T formos kaiščiai yra fiksuoto dydžio, dažnai ⅛ colio storio. Tačiau jie niekada neturėtų būti naudojami kaip tarpikliai, todėl tarpiklius reikia įsigyti atskirai. Paprastai T formos kaiščiais galima klijuoti iki 17 milimetrų (apie ⅝ colį) storio plyteles.

daugkartine plyteliu lyginimo sistema

Kas įeina į komplektaciją?

Visų plytelių lyginimo sistemų funkcijos yra vienodos, todėl išsirinkti geriausią iš jų tampa sudėtinga. Nors jų funkcijos panašios ir dauguma jų patenka į prieinamą kainų intervalą, vis dėlto kiekvieno rinkinio turinys ir tiksli kaina gerokai skiriasi.

Lygindami ir rinkdamiesi plytelių lyginimo sistemą, turite išanalizuoti tiekiamą kiekį ir tai, ar rinkinyje yra visi procesui reikalingi elementai. Į tam tikrus rinkinius įeina kai kurie papildomi produktai, o į kai kuriuos – ne. Pavyzdžiui, replės yra būtinas daiktas, kurio reikia plytelių niveliavimo procese, o tam tikruose pleištų rinkiniuose jų yra. Kai kuriuose komplektuose pateikiami stori ir tinkami spaustukai bei pleištai, kuriuos lengva naudoti ir nuimti.

plyteliu lyginimo sistemos

Geriausios plytelių lyginimo sistemos

Protiler SPIN/SPIN PRO sistemos yra tobulas pasirinkimas vidutinio ir didelio formato plytelėms lyginti. Ji ypač patogi ir greita.

 • Nereikia replių, kad užspaustumėte ir išlygintumėte didelio formato plyteles;
 • galima apsaugoti brangias plyteles nuo subraižymo naudojant specialius padukus.
 • galima viena ranka pasiekti ir užsukti sunkiai prieinamose vietose;
 • galima reguliuoti užveržimo jėgą arba greitai atleisti esant reikalui.

SVP noVa sistema suteikia galimybę išlyginti plytelių kraštus vienoje plokštumoje. Nebereikia naudoti kryžiukų, nes pritraukėjai užtikrina, kad tarpai tarp plytelių būtų vienodi – pasirinktinai 1mm arba 2mm. Papildomus kryžiukus teks naudoti tik tada, jei reikia didesnių tarpų. 

 • Tinka keraminių ir akmens masės plytelių išlyginimui, klijuojant jas ant grindų ir sienų;
 • pritaikyta mažoms, vidutinėms ir didelėms plytelėms;
 • skirta 3 – 12 mm storio plytelėms.

plyteliu lyginimo sistema