Gude GADH 254 Oblius - reismusas su kojomis 1500W 230V
Obliavimo-reismusavimo staklės
Scheppach PLM 1800, Reismusas 1,5kW, 330mm
BERNARDO TH 330 Reismusas 33cm, 2,1kW
Dedra DED7813 Oblius - reismusas 1,4 kW 204mm
Bernardo ADM260 Oblius reismusas 2000W, 250mm
Dedra DED7814 Reismusas 2kW, 330mm
Bernardo PT250 Oblius reismusas
Scheppach HMS 650 Oblius - reismusas 1100W, 152mm B Kat.
Scheppach HMS 850, Oblius - reismusas 1250W, 204mm B Kat.
Scheppach HMS 1070, Oblius reismusas 1,5kW
Scheppach HMS 1250 Oblius reismusas 1,8kW 305mm
Obliavimo staklės paprastai yra naudojamos dirbant su medienos paviršiumi. Taigi, jeigu Jūs planuojate dailinti visiškai neapdirbtą medieną, be obliavimo staklių tikrai neišsisuksite.
Kas yra reismusinės obliavimo staklės? Obliaus pagrindinė funkcija yra nugludinti medienos paviršių, o reismuso – preciziškai sulyginti matmenis. Reismusinės obliavimo staklės talpina abi šias funkcijas.
Pasiekite idealų medienos paviršių dvigubai lengviau ir greičiau su obliavimo-reismusavimo staklėmis. Reismusinės obliavimo staklės atlieka dvejas funkcijas - nugludina medienos paviršių ir milimetro tikslumu sulygina jos matmenis. Tad kaip pasirinkti sau tinkamiausias obliavimo-reismusavimo stakles, skirtas dirbti su mediena ir metalu?
4 svarbiausi parametrai
Obliavimo gylis. Jis nurodo medienos sluoksnio gylį, kuris gali būti nuimtas per vieną kartą. Beveik visose staklėse šį parametrą galima reguliuoti.
Drožlių pašalinimas. Rankinėse staklėse drožlės dažniausiai kaupiasi įrankyje, o elektriniai modeliai jas išmeta per šoną.
Galia. Rankiniai elektriniai obliai dažniausiai turi 0.5 – 2.3 kW galios variklius. Jei įrankis bus naudojamas retai ir mažiems projektams, užteks ir 0,5 – 0,6 kW galios prietaiso. Tačiau jeigu ketinate statyti terasą ar pavėsinę, prireiks galingesnio prietaiso – 0.7 – 0.9 kW galios. Obliai, kurie viršija 1 kW, yra skirti profesionalams.
Obliavimo plotis. Šis parametras nurodo, kaip plačiai staklės gali apimti per vieną kartą. Dauguma įrenginių turi 82 – 110 mm režimus, o platesniais nustatymais pasižymi profesionalūs obliai.
Įsitikinkite, kurį modelį, ant stalviršio dedamą ar su kojomis, naudosite
Pirmiausia atsižvelkite į darbo aplinką. Jei darbo aplinka pastovi ir jos nekeičiate, jums pakaks ant stalviršio dedamų staklių. Būtina įvertinti, kiek vietos galite skirti staklėms padėti, nes nuo to priklauso, kokio dydžio staklės jums tiks.
Kitas modelis - staklės su kojomis, kurios turi integruotą stalviršį. Jas galima nešiotis ir jos nereikalauja vietos padėti.
Įvertinkite, su kokiais medžio ruošiniais dirbsite
Įvertinkite, kokius medžio ruošinius naudosite remonto, statinių, tokių kaip terasos, ar baldų projektui įgyvendinti.
- 1.5 kw variklio galia ir 3 mm pjovimo gylis puikiai tiks storoms, plačioms ir kieto medžio lentoms.
- Jei numatomi darbai siauroms ir minkšto medžio lentoms, galima rinktis nuo 0.75 iki 1.25 kw variklio galios ir nuo 0.75 iki 2 mm pjovimo gylio.
Nuspręskite, kiek talpos jums pakaks
Obliavimo pločio pasirinkimas gali skirtis nuo to, kokius darbus ir kaip greitai planuojate atlikti.
- Jei darbo aplinka ribota ir naudosite smulkius medžio ruošinius, pavyzdžiui, baldų ar tvoros gamybai, jums pakaks nuo 30 iki 35 cm talpos.
- Norintiems greičiau pasiekti rezultatus su platesnėmis lentomis idealiai tiks nuo 38 cm iki 40 cm talpos. Rečiau rekomenduojama daugiau nei 40 cm talpa.
Ar jums reikia rankinių, ar elektrinių staklių?
Dažnu atveju pradedantieji renkasi rankines stakles, nes taip įgauna daugiau kontrolės jas valdyti.
- Pigesnės;
- saugesnės, suteikia daugiau užtikrintumo ir labai tinka pradedantiesiems;
- naudojamos baldų gamyboje;
- tylesnės už elektrines.
Tačiau su elektrinėmis staklėmis galite atlikti darbus, kuriems tik rankų jėgų neužtenka, pavyzdžiui, nugludinti duris, kad jos sklandžiai užsidarytų. Taip pat, įvertinkite, ar elektrinėms staklėms pakaks prieigos prie elektros taškų jūsų darbo aplinkoje.
- Darbai atliekami sparčiai;
- tinka dideliems projektams, statant medines konstrukcijas ar kai reikia greitai pašalinti medienos sluoksnį;
- lengviau susidoroja su skiedromis – jos gali būti surenkamos darbo metu į maišelį arba siurblio pagalba.
Dauguma oblių būna laidiniai, bet yra ir belaidžių variantų. Akumuliatoriniai prietaisai yra patogesni ir lengviau transportuojami, tačiau brangesni. Be to, atsiranda papildomų išlaidų, nes belaidžiams modeliams reikia įkroviklio bei baterijos. Laidiniai obliai taip pat turi minusą – laidas riboja, nes nepavyks dirbti be srovės šaltinio.
Ar jums reikia naujų, ar naudotų staklių?
Galima rasti puikiai veikiančių naudotų staklių, tačiau atkreipkite dėmesį į nusidėvėjimą. Rekomenduojama rinktis oblį, kurio nepriblokš šiek tiek padidėjęs darbo krūvis. Įsigydami ilgo veikimo stakles investuojate į ateitį, kitaip tariant, visada geriau numatyti būsimus poreikius.
TOOLSTA obliavimo-reismusavimo staklės
TOOLSTA el. parduotuvėje prekiaujame garsiausių ir labiausiai pripažintų prekinių ženklų produkcija. Didelė dalis mūsų parduodamos produkcijos yra pagaminta Vokietijoje naudojant pažangiausias technologijas. Užtikriname, jog šie gaminiai yra 100 procentų originalūs bei sertifikuoti.
Galime drąsiai sakyti, jog siūlome bene žemiausią kokybiškų įrankių kainą visoje Lietuvoje. Esame savo srities profesionalai, dažnai keliaujame po visame pasaulyje vykstančias parodas, bendraujame su tiekėjais, sudarome sutartis ir taip sukuriame galimybę Jums įsigyti profesionalius įrankius už tikrai labai priimtiną kainą. Neretai savo asortimente turime prekių su pažeistomis pakuotėmis ar tokių, kurios yra parsivežtos tiesiai iš parodų, – šios produkcijos kaina dar ženkliai mažesnė nepaisant nepriekaištingai veikiančių techninių funkcijų.
Daugiau apie obliavimo, reismusavimo stakles skaitykite: Kaip išsirinkti obliavimo, reismusavimo stakles?
Kitos populiarios kategorijos: medžio pjovimo staklės, skersavimo staklės, juostinės pjovimo ir šlifavimo, tekinimo staklės.