Iš šono gali pasirodyti, jog įsigyti žoliapjovę – nieko sudėtingo. Tačiau tai yra rimta bei ilgalaikė investicija. Šį daiktą gali tekti naudoti dešimtis kartų kasmet, tad viską reikia atidžiai apsvarstyti, kad nesigailėtumėte savo išlaidų bei būtumėte maksimaliai patenkinti. Nesvarbu, ar turite milžinišką, ar vidutinio dydžio sklypą, ar tik planuojate įsigyti pirmąją savo žoliapjovę, yra tam tikrų spąstų, kurie gali nuvesti klystkeliais pasirinkimo proceso metu. Šiame straipsnyje skaitytojus supažindinsime su svarbiausiais principais, kuriais reikėtų vadovautis, jei siekiate, kad įsigytos akumuliatorinės ar benzininės žoliapjovės atitiktų poreikius.

Nepagalvojama apie savo veją ir jos poreikius

Šiek tiek paradoksalu, tačiau daugelis pirkėjų klaidą daro nuo pat pradžių, nes galvoja tik apie tai, kad vejapjovė tiktų jiems, bet ne pačiai vejai. Ką tuo turime omenyje?

Prieš eidami į parduotuvę ar naršydami internete, atidžiai įvertinkite savo vejos tipą bei sklypo reljefą, taip pat kitus svarbius faktorius.

  • Koks yra vejos dydis?
  • Ar sklype turite stačių šlaitų, nuolydžių ar paviršius beveik visiškai lygus?
  • Ar yra krūmų ar kitų objektų, dėl kurių gali būti sudėtingiau manevruoti?
  • Gal yra tokių vietų, kurias sunku pasiekti?

Visi šie faktoriai turi tiesioginės įtakos tam, kokios vejapjovės Jums reikia. Mažesnėms vejoms su lygiu reljefu bei daug sodo ornamentų gali tikti paprasta stumdoma vejapjovė. Na, o didesniame plote reikia našumo, tad daugelio pirkėjų dėmesį patrauks galingiausios akumuliatorinės arba benzininės žoliapjovės.

Jeigu kalbame apie plotą ne gyvenamosiose patalpose arba kiek toliau nuo namų, kur žolės auga aukštos ir tankios, čia reikėtų vadinamojo trimerio. Jis geriau susitvarkys su pavesta užduotimi.

Pro akis praleidžiamas pjovimo plotis ir neįvertinamas manevringumas

Jeigu paklaustumėte sodo vejos priežiūros žinovų, kokia žoliapjovės savybė jiems atrodo svarbiausia, tikrai nemaža dalis Jums pasakytų, jog manevringumas. Tačiau, jeigu to paties klausimo paklaustumėte nepatyrusio vartotojo, jis apie manevringumą užsimintų daug rečiau. Kai kada prie įrenginio yra nurodomas jo apsisukimo spindulys. Tai – naudingas parametras, leidžiantis tiksliau viską įvertinti.

Vejapjovės pjovimo plotis ir pačio įrenginio dydis yra labai svarbūs nustatant, kaip efektyviai ir veiksmingai galite pjauti veją. Didesnio pjovimo pločio įrenginys kiekvienu važiavimu aprėps didesnį plotą, todėl gali sutrumpėti bendras pjovimo laikas. Tai aktualu turintiems didelį plotą. Tačiau tuo pat metu, vejapjovei su dideliu pjovimo pločiu ankštos vietos pasidaro beveik visiškai neprieinamos. Tenka galvoti apie savo plotą ir jo charakeristikas. Jeigu yra daug kampų ir erdvių, kur reikia prieiti ir kruopščiai pjauti, geriau prioritetą teikti įrenginiui, kurio plotis yra mažesnis. Priešingu atveju reikia rinktis tą žoliapjovę, kuri leistų taupyti laiką.

Atsižvelkite į vejos matmenis ir raskite pusiausvyrą tarp efektyvumo ir manevringumo. Nepamirškite, jog egzistuoja ne tik stumdomos vejapjovės, tačiau ir žoliapjovės traktoriukai arba robotai – savaeigiai įrenginiai. Jie taip pat gali padėti spręsti Jūsų problemas.

Nepalyginami skirtingų maitinimo šaltinių privalumai

Kuo varoma vejapjovė – elektra nuo laido, benzinu ar akumuliatoriumi – turi didelę įtaką jos naudojimui. Pastarąjį Jūs galite jausti ir patys.

Elektrinės vejapjovės, maitinamos nuo įprastos rozetės, pasižymi geriausia kaina, reikalauja mažai priežiūros ir yra labai patikimos. Tačiau daugelis patyrusių sodininkų jų vengia, kadangi teks iš paskos tempti maitinimo laidą, taip pat prižiūrėti, kad žoliapjovės peilis laido nepažeistų. Taip pat reikia atsižvelgti, ar Jūsų turimo laidos ilgis užtenkamas pasiekti visus sklypo kampelius, jei teks pirkti ilgesnį laidą – tai jau papildomos išlaidos.

Benzinu varomos žoliapjovės turi daug galios ir dėl to tinka didelėms vejoms, tačiau jas reikia reguliariai prižiūrėti: keisti tepalus, taip pat išvalyti oro filtrą. Jeigu plotas, kurį prižiūrite, mažas, o pjauti planuojate kartą per savaitę. paprasčiausiai neišnaudosite jos potencialo, turėsite kvėpuoti išmetamosiomis dujomis bei sukti galvą dėl brangios priežiūros ir išlaikymo.

Elektrinės vejapjovės, tiek laidinės, tiek akumuliatorinės, yra mažiau teršiančios aplinką ir lengviau prižiūrimos, tačiau jų pjovimo galia gali būti mažesnė nei benzininių žoliapjovių. Akumuliatorinės vejapjovės yra patogesnės naudoti, nes nereikia rūpintis laidu, tačiau prieš pirkdami turite įsitikinti, kad akumuliatoriaus veikimo trukmė yra pakankama visam sklypui nupjauti. Arba galite įsigyti kelis papildomus akumuliatorius.

Nesusimąstoma apie tinkamą laikymą/sandėliavimą

Nepamirškite, kad didesnę dalį laiko žoliapjovė nebus naudojama. Todėl jai turi būti paskirta tinkama ir patogi sandėliavimo vieta.

Stebėkite aprašymus ir informaciją prie produkto puslapio, kai perkate internetu, nes kai kurios vejapjovės sukurtos taip, kad būtų kompaktiškos. Jos gali būti sulankstomos, todėl idealiai tinka namų savininkams, turintiems ribotą vietą daiktų laikymui.

SVARBU. Akumuliatorinių vejapjovių akumuliatoriai bijo šalčio, todėl prieš žiemą būtina akumuliatorius pernešti į šildomas patalpas, o taip pat baterijas laikyti įkrautas.

Prioritetas taikomas žemiausiai kainai, o ne aukščiausiai kokybei

Nors svarbu atsižvelgti į turimą biudžetą, pastangos rasti tik pačią pigiausią žoliapjovę ne visada yra išmintingiausias sprendimas. Aukštesnės kokybės vejapjovė gali būti šiek tiek brangesnė, tačiau ilgainiui tokia investicija gali net sutaupyti pinigų, nes žoliapjovė tarnaus ilgiau ir rečiau reikalaus remonto. Be to, sunku finansiškai pamatuoti naudą, kurią suteikia vargo eliminavimas. Didesne (ir dažniausiai brangesne) vejapjove tą patį vejos plotą nupjausite žymiai greičiau. 

Galvokite apie žoliapjovę kaip apie ilgalaikę investiciją į vejos grožį bei savo komfortą. Ieškokite subalansuoto pirkinio – jis turėtų tilpti biudžete (arba smarkiai jo neviršyti), tačiau taip pat ir patenkinti kuo daugiau poreikių. Įsigydami Scheppach vejapjovę, gausite aukštą kokybę už geriausią kainą.

Pamirštama apie galimybę įsigyti žoliapjovę-robotą

Įsivaizduokite, kad į savo rankas galite susigrąžinti savaitgalius ir daugiau laisvo laiko, o Jūsų veja vis tiek bus nepriekaištingos išvaizdos. Būtent tokius patogumus siūlo robotai žoliapjovės.

Įsigiję robotą, galite atsisveikinti su varginančiu stumdymu ir traukimu bei turėti daugiau poilsio. Robotas gali anksčiau suplanuotu grafiku arba pagal pakvietimą pradėti žolės pjovimą. 

Nors vejos pjovimo robotai yra puikus sprendimas, jis tiks tinkamas ne visoms vejoms. Vejapjovės-robotai labiau tinkami taisyklingos formos sklypams, kurie neturi per daug kliūčių: medelių, krūmų, kelmų ir t. t. Jei tokių kliūčių sklype yra, reikės įdėti daugiau darbo tiesiant vejos roboto perimetro laidus. Taip pat, vejapjovės roboto instaliacija yra žinių ir praktikos reikalaujantis procesas, tad verta pasvarstyti, ar šį darbą atliksite patys, ar paliksite jį specialistams.

Sodo traktoriukas: ar tikrai toks brangus?

Sodo traktoriukas, lyginant su stumdoma vejapjove, yra žymiai brangesnis pirkinys, tačiau pjaunant didesnį vejos plotą, vejos traktoriukas gali būti nepamainomas pagalbininkas. Dažniausiai jį verta rinktis, kai pjaunamos vejos plotas būna bent 15–20 arų. Tokiu atveju, net ir suinvestavę daugiau pinigų į tokį pirkinį, galėsite džiaugtis greičiau ir efektyviau atliktu darbu – nupjauta veja. Taip pat, reikia atkreipti dėmesį, kad traktoriuku gali būti sunkiau manevruoti tankiau apsodintame sode. Taip pat verta pasidomėti, kokiu spinduliu traktoriukas gali pilnai apsisukti, gamintojai paprastai nurodo tokius parametrus. Taip pat, reikia atsižvelgti, kad traktoriukas yra stambesnė technika, ir nebūtinai tilps į mažą sandėliuką, gali tekti jam skirti vietos garaže ar daržinėje.